,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

sobota, 4 września 2010

TECHNIKI,, RESIST,,

Linda nakłada flour paste
Wstęp do batiku
Batik - lekko zaawansowany
Thermofax screen- projekt/zdjecie/ i rama z przygotowanym drukiem
Pierwsze wydruki
Moje ukochanie - wydrapywana pasta z mąki - wyglada tak niewinnie.
Pierwszy wydruk- pomyslany jako panel na poduszki.
wersja 1
wersja 2
Kolejne odsłony
A takie oto były kulisy tej sesji zdjeciowej - mój mąz w pełnej poświecenia pozie trumiennej , leżący na trawniku , trzymajacy płachtę i usiłujący nie włazić w kadr.
Dzisiejszy kurs w WEEDON był doprawdy niezwykły. Cwiczyłysmy bowiem techniki ,, resist,, czyli nakładałysmy na tkaninę substancje ,które nie pozwalają wnikać farbie w głąb włókien. I tak - początkowo były to zabawy PWA glue, potem soy wax  i na końcu flour paste -czyli nic innego jak pastą z mąki. Paćkanie klejem to stanowczo nie moja działka / no chyba że zmienię zdanie/ ale wosk i mąka .... No... to dopiero była jazda . Batik z grubsza wszyscy znają - więc nie będę go omawiać ,lecz ciasto z mąki i wody nakładane na ekran , suszone i wydrapywane - dało naprawdę niezwykle efekty drukarskie. Sam druk jest troche zblizony do  techniki ,, odprysku,,  , którą bardzo zawsze lubiłam i jedyny bdb z grafiki mialam wówczas gdy  na studiach cwiczyliśmy odprysk. Tam mieszalo sie cukier z atramentem, tutaj wodę pół -na pół z mąką, ale zabawa była podobna , Zdjęcia pokazują ten fan- mam nadzieję. Na końcu zaś przedstawiam technikę thermofax screen i to takoż było łatwe proste i przyjemne, oraz nad podziw obiecujące bo ,, fashion,, A tak na marginesie to zapisałam się dzis na drugi rok do tej szkoly więc jeszcze sobie o tym wszystkim poczytacie....

7 komentarzy:

 1. To jest cały inny cudowny świat - farby, barwy, tworzenie !

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne efekty!!! zastanawia mnie sposób pasowania kolorów i ilość przedruków - aby uzyskać taki efekt?

  OdpowiedzUsuń
 3. haha .... witaj... kolory pasowałam pędzlem/ przy flour paste/ a przedruki.... podobno pasta wytrzymuje tydzień na ekranie... ale troche sie da przez tydzień wydrukować... prawda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne efekty. I pomyśleć... tyle jest rzeczy, które chciałoby się poznać, tylko życia na wszystko nie wystarczy. Beatko, jak coś pamiętaj, jestem pierwsza na liście chętnych na kurs z tych technik.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba. Podziwiam Twój rozmach i rozmalowanie, a Męża za poświęcenie .

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczne efekty i rzeczywiści, neizla zabawa technikami! Chciałabym uczestniczyć w tak różnorodnych warsztatach! Podziwiam i pozdrawiam!
  Aha, nie rozumiem na czym polega technika z mąką, też na grafice miałam jakieś odpryski, ale to było sto lat temuuuuuuuu ;-) będę wdzięczna za wyjaśnienie.
  Lilka

  OdpowiedzUsuń
 7. Nakłada sie na ekran rzadkie ciasto z mąki , suszy i wydrapuje potem rysunek . Efekty końcowe powyżej . cudna technika zważywszy ze to było moje 1 podejście - pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń