,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

poniedziałek, 14 lutego 2011

GŁADKO IDZIE PRZĘDZA WESOŁEJ DZIEWCZYNIE...

A potem z przędzy się popełnia różne śmieszne rzeczy - które jako żywo z ręcznie tkanej nici wychodzą dużo ciekawsze niż z fabrycznej. Tu widać taśmę z pomponikami  utkaną na deseczkach. No bo się zastanawiałam czy się da utkać własną - autorską - i się dało jak widać. Naturalnie najpierw należy sobie zrobić pompony - do czego służy pomponiarka zakupiona dla mnie przez Plastusię - gdzieś w świecie szerokim / dzięki serdeczne Jolu/No nie powiem - bardzo zadowolona jestem bo taśma taka to temat rozwojowy.... można wymyślić lnianą np... na lato ... do żakietów . I wyhaftować dodatkowo np.Super.
A tu widzimy  kwiat zrobiony szydełkiem z ręcznie przędzionych wełen , kawałki tkanej materii - utworzonej do kolekcji. oraz moją miłośc najnowszą - taśmę z pomponikami. Marzy mi się tartanowo - patchworkowy koc... Nasycone kolory , miękkka moherowa materia i pompony na brzegach.Mniaaaam.

6 komentarzy:

 1. Faktury są wspaniałe, bardzo lubię kiedy "dzieje się" na tkaninie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj!
  Rzeczywiście z gotowych wełen nie uzyska się tak fantastycznego efektu jak z ręcznie tkanych.
  Pozdrawiam pełna podziwu:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te pompony to taki powrót do dzieciństwa, uwielbiałam wtedy te ozdoby. Lata kryzysu nie sprzyjały rozrzutności ale dziś to wszak coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj ciekawie to wygląda i równie ciekawie się zapowiada. Fajnie że pomponiarka się sprawdza :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna taśma. Masz świętą rację Beatko, rączki z fabryką nie da się porównać. Pozdrawiam cieplutko:*

  OdpowiedzUsuń