,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

środa, 26 stycznia 2011

HISTORIA JEDNEJ PODUSZKI

Hmmm. W zasadzie poduszka uszyta,, do chaty,,Ale pokazuję i opisuję ja tu- bo dosyć szczególna jest . Długo powstawała. I nie dlatego ze taka pracochłonna , bynajmniej .Budziła tylko mieszane uczucia .  Tkanina z której  ją zrobiłam-  w trakcie druku zwyczajnie mi się  nie podobała i kilka razy już, juz miałam ją wyrzucić ... Szkoda by było...jak się właśnie okazało...Na zdjęciach fajnie widać etapy powstawania i nakładanie się kolejnych warstw druku , oraz skutki powyższego.
BIAŁY JEDWAB O BARDZO GESTYM SPLOCIE , PRAWIE,, ORTALIONOWY,,- ZOSTAJE ZABARWIONY NA BEŻOWO- UGROWY I PODDANY MONOTYPII .WIDAC ODBIJANE LISCIE Z TRAWNIKA I LINIE.
MONOTYPIA IN STATU.  NA WARIATA JAK ZWYKLE - PASKUDNE BRUDNE BARWY I LINIE PRZYPADKOWE - BRRR
DRUK UTRWALONY I TKANINA UPRANA- TROCHE LEPIEJ ALE TYLKO TROCHĘ
TU JUŻ WIDAĆ EFEKT ODBARWIANIA I PONOWNEGO BARWIENIA MIEJSC - ODBARWIONYCH... TO SĄ TE JASNE LINIE JAKBY ,, Z PĘDZLA,,... NOOO.. COŚ SIĘ ZACZYNA DZIAĆ...
 ZŁOTE LISCIE / Z PŁATKÓW / NA KONIEC. I EFEKT KOŃCOWY NADSPODZIEWANIE SMACZNY

MULTI- LIŚCIE
Cóz... w wielu ksiazkach n/t farbowania i druku mozna przeczytać jak wazna jest pierwsza warstwa /u mnie beż i  ta niezdarna monotypia/. Ja- muszę przyznac- do czasu wykonania tego kawałka - nie bardzo  rozumialam o czym mowa. I okazalo sie ze myslenie kategoriami obrazu/ podmalówki , bazy, laserunku/ - daje bardzo dobre rezultaty nie tylko w filcu . Bo i do druku ma jak najbardziej zastosowanie

Przy czym znamienne jest to, że im / książki , szkoła w Weedon/ - w ogóle nie chodzi o to żeby było równo ufarbowane. Wręcz przeciwnie . Uznanie wzbudza wyłącznie tkanina  w plamy, która ma przejścia  i półtony.
A razem z poduchą  pokazuję puzderko z kryształowego szkła , które udało mi się kupić w angielskiej graciarni za 2 funty.  Będzie cudna cukiernica do chaty.
Babcia podobne miała..

4 komentarze:

 1. U Ciebie w chacie to dopiero będzie bajka - nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna poducha :-)
  cukierniczka cudna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tam to się będzie działo, oj się będzie!
  Takie poduchy i drobiazgi stworzą mistyczne miejsce!

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoje drukowania są zachwycające, magiczne. Podziwiam bardzo, bardzo

  OdpowiedzUsuń