,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

poniedziałek, 15 października 2012

Targi , targi 2012

W niedzielę zakończyły się targi w londyńskim Alexandra Palace.Niezwykłe wydarzenie pt,, Knitting and Stitching Show- co roku gromadzi setki tysięcy ludzi związanych pośrednio lub bezpośrednio z rękodziełem i sztuką włókna. Byłam tam i ja - wiec pozwolę sobie zamieścić relację.
Dziś będzie  o wrażeniach ogólnych ,bo  to się nie da opisać w jednym poście. Jutro natura, potem ludzie itp.
Przed głównym wejściem jak co roku - widzimy  monumentalną ekspozycję- tym razem  haftu i wszystkiego dookoła - głównie eksperymentów.
Haft - to w rozumieniu angielskim dosyć szerokie pojęcie. Właściwie większość technik związanych z posługiwaniem się igłą i nitką można tak określić.
Mnie urzekł lambrekin i kreatywne ujecie tematu.
Wewnątrz olbrzymiego obiektu ,jakim jest Alexandra Palace- stoiska w których można kupić wszystko co jest potrzebne do sztuki włókna  A poza tym wystawy , wystawy, wystawy- twórców , szkół , sprzętu , kolorowy zawrót głowy -jednym słowem.
Wełny ręcznie przędzione w setkach kolorów i odcieni.Tysiące  najrozmaitszych guzików, niektóre bardzo wyszukane i dosyć drogie. Tu widać ceramiczne z kalkomanią po jedyne 5 funtów/ ok 25 zł /za mały.Bardzo się ciesze - bo tez się do kalkomanii przymierzam i  przesyłka ze Stanów już przyszła.Zawiera kalkomanie ceramiczną- oczywiście.

W tym roku było sporo stoisk z niesamowitymi tkaninami, wzory ,,tildowo- romantyczne,, czyli wszelkie drobne kwiatuszki, kropki, paseczki . ale tez domki plażowe, róze plus czachy. Kupiłam kilka bo naprawdę było w czym wybierać. Pokażę je w poście pt,, zakupy,,
Najrozmaitsze włókna, surowce i tkaniny pofarbowane i  gotowe do użycia.
Taśmy i wykończenia- różnej maści w niesamowitych ilosciach
Najrózniejsze techniki wyeksponowane tak ,żeby nie było wątpliwosci jak je użyć i z jakim skutkiem.
Bardzo dużo było w tym roku ekspozycji poświęconych robótkom na drutach. Wełny , narzędzi i gotowych wyrobów.
`Wiem ze chętnie pooglądacie zdjecia , wiec wrzucam na dole  jak leci. Jutro następny post pt,, Natura ,, gdyż był to trend bardzo w tym roku widoczny.
Serdecznosci
Gaja
5 komentarzy:

 1. Dzięki za fotki... jak ja bym chciała to zobaczyć na żywo!

  OdpowiedzUsuń
 2. można oczopląsu dostać:) szkoda że w tym roku mi się też nie udało pojechać

  OdpowiedzUsuń
 3. ja co roku mam plan, by jechać..i co? I pozostaje mi sobie popatrzeć na zdjęcia...ważne,że widzę wytwory rączek znajomych... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Licho, to tak jak ja :). Beatko, tradycyjnie zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dołączam do wszystkich wpisów. I zazdrość, i ślinka, i chęć tworzenia , i chęć posiadania. Trzy posty przeglądnęłam z tych targów - szkoda że Polska jeszcze czegoś takiego nie ma... Ale zauważyłam też oprócz pięknych rzeczy, pięknych ludzi co przyszli na te targi - widać że ze smakiem się ubierają ;))) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń