,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

poniedziałek, 7 maja 2012

IKONOSTAS

Odebrałam z wypału pierwsze kafle.Pomyślane jako relief do łazienki- umieszczone zostaną w jednym ciągu na wysokości 2/3 ścian.Kafle zawsze lubiłam robić bo w moim wydaniu to jest z reguły  malarstwo tyle ze przy użyciu gliny  i szkliw. Używałam szkliw Weltte  i tlenków. Pięknie wychodzi transparentne krakle. Popękane jak trzeba, nałożone na inne szkliwa błyszczy i ozdabia. Czerwone jakoś nie bardzo mi się kładło  a po wypale efekt wątpliwy - więc przeszkliwiłam na oberżynowy.
Kafle pękły w wypale na biskwit ,ale  ja to zaliczam na plus- choć wiem że powinnam wałkować grubsze.Elementy wypukłe powstały przez nakładanie odcisków z silikonowych foremek.
.Czas jakiś temu miałam fazę robienia wycisków ze wszystkiego co mi w ręce wpadło i teraz mam się czym pobawić.
Tu zaś widać pierwszy i absolutnie próbny kafelek - zrobiony z plastikowej foremki ,która wydawała się być kompletnie bez potencjału. Trzeba z lekka zmienić kolorystykę i można robić na ściany do kuchni .Duże zaskoczenie - foremka do gipsu za  parę groszy ,kupiona w chwili słabości, robi się to lekko prosto i przyjemnie  i teraz biegam po sklepach z klamotami  sprawdzając co się da  z gliny odcisnąć.

5 komentarzy:

 1. Szczerze podziwiam Twój zapał do poznawania rzeczy nowych, kafle piękne :) - serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudności!!! Po prostu brak słów... Pozdrawiam cieplutko Beatko :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Beata, fajne ceramiki. Widzę, że żadna technika nie jest Ci obca :). Pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
 4. ikono- nie ikono- :-)))
  cudnie "to" wygląda! a jeszcze , tak mi się wydaje, fantastyczna zabawa!

  OdpowiedzUsuń