,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

środa, 22 maja 2013

Moja Polska - czyli katolicki naród kanciarzy

Miałam wczoraj naprawdę dobry dzień....Pewien profesor  otolaryngologii, z miedzynarodową sławą i szef jednego z warszawskich dużych oddziałów  -pokazał mi jak może i powinien być  traktowany pacjent.Wizyta  prywatna - oczywiście, ale zdecydowanie było to najlepiej wydane 200 zł w ostatnim czasie.
 W ciągu 20 minut , które mi poświęcił -odbył się bardzo rzeczowy wywiad, badanie i kwalifikacja do 2 zabiegów operacyjnych w moim  i profesora przekonaniu - .koniecznych . Operacje w ramach NFZ- termin za pół roku.Spodziewałam się, że poczekam dłużej na miejsce w szpitalu klinicznym . Ambulatoryjnie pomogą mi w następną środę i w następną ,jeśli będzie to konieczne -abym we względnym spokoju doczekała do operacji.
DZIŚ RANO zatelefonowała asystentka pana profesora ,aby potwierdzić termin pierwszego zabiegu który od wczoraj został przyspieszony o półtora miesiąca..
No i czy to nie cudnie....
Ale dlaczego piszę o tak dalece prywatnej sprawie.???
Bo wiecie... ja od 7 lat jestem pacjentką najbardziej znanej kliniki laryngologicznej w Polsce . I takiego pierdolnika , lekceważenia pacjentów i daleko idącego niedouczenia w życiu nie  widziałam. Moje objawy lekarz prowadzący kwitował krótkim ,, to niemożliwe , zdaje się pani,,Zaś  pan profesor N. wczoraj orzekł , że jak najbardziej możliwe- wręcz typowe w mojej przypadłości .
O najnowszych zabiegach dotyczących mojego schorzenia  - BYŁEGO   lekarza prowadzącego INFORMOWAŁAM JA ,  podczas gdy pan profesor orzekł ,że zabiegi te to już rutyna i nie widzi problemu.
Za każdą wizytę plus badania  w MOIM BYŁYM INSTYTUCIE płaciłam sumę 240 zł i wizyty te nie wnosiły nic do sprawy, albowiem odmawiano mi skutecznej terapii. Pan profesor N. zlecił tę terapię bez wahania
W ramach  leczenia    mój lekarz prowadzący uznał za  absolutnie konieczny    zakup prywatny  urządzenia za 2,500, które to urzadzenie ma wielkosc 1/4 pudelka zapałek i nie do końca się dla mnie nadaje   .Widząc owo ustrojstwo pan profesor N. uśmiechnął się tylko  i stwierdził ,że należy usunać przyczynę a nie zaleczać skutek.
CAŁKOWICIE SIE Z PANEM PROFESOREM ZGADZAM.
Chcąc podleczyć się u moich  byłych doktorów musiałam za każdym razem zapłacić  900 zł  za punkcję czy dren  i jeszcze ich błagać żeby termin  oczekiwania był   krótszy niż 2 miesiące.
/ tympanopunkcja zajmuje im jakieś 2,5 minuty i wymaga podania leku za 30 zł plus igły ze strzykawką za 1.50/
Na każdą uwagę, ze może by mnie otochirurg obejrzał odpowiadano, że moje objawy są typowo fantomowe , nic to nie da , generuje je chory mózg a raczej drogi przewodzenia . I  ulge przyniesie tylko uzywanie aparatów po  2,500 zł.
Nie przyniosło.

I powiem wam ze jeden wniosek sie nasuwa . Ze my jestesmy kantowani w naszym ukochanym kraju na kazdym kroku. A kanty w białych rekawiczkach sa najbardziej bolesne i czaem trudno sie połapać.Ja straciłam 7 lat - z dolegliwoscia która mnie na szczęście nie zabije, ale jest trudna do wytrzymania.
7 lat  , mnóstwo energii , czasu i kasy poszlo w błoto.

A te piękne zdjęcia pochodzą z odwiedzonego wczoraj centrum ogrodniczego. Wracając z wizyty u Pana Profesora-postanowiłam upamiętnić ten  piękny dzień, w którym wrócono mi nadzieję .
Kupiłam cudny, rzadki  świerk płożący i  kilka innych roślin, a potem  pewien bardzo uprzejmy pan sprzedawca pomylił się w obliczeniach rachunkowych o 75 zł . Oczywiście na swoją korzyść ,ale tym razem miałam refleks .
To tyle a,propos kantów.
Uściski
Gaja
Ps Spokojnie , nic wielkiego mi nie dolega . To tylko ucho.Jedno . Po wielokrotnych, powikłanych  stanach zapalnych. Raczej nie umrę od tego.


13 komentarzy:

 1. Dobry lekarz to skarb - dbać, pilnować, nie puszczać;)))))) Oby było lepiej;)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie uwierzę, dopóki nie będziesz po tym zabiegu i poczujesz się po nim lepiej, ot co...
  Nie to żebym była pesymistką, bo nie...
  Póki co trzymam kciuki!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzmy sobie -jak najmiej ''parapetów'na naszych drogach zyciowych!Trzymaj sie ciepło!mam nadzieję że realizacja domu przebiega pomyslnie!-aga

  OdpowiedzUsuń
 4. "Polska to kraj największych jaj" -i ja tu sie z panem J Pietrzakiem zgadzam! Cud że trafiłaś na pana profesora N,po tylu latach....

  OdpowiedzUsuń
 5. licho... to sie musi poprawić bo gorzej być juz nie moze...
  Aga - realizacja domu w pełni . Dzis pertaktowałam z panem z elektrowni i ze stolarzami jedynie. Jutro jade nadzorowac wkopywania kabla. Sezon jak widac w pełni...
  Usciski

  OdpowiedzUsuń
 6. Cud Basiu. Naprawdę. Zarostowe zapalenie ucha , przewlekle i powikłane... Z upierdliwymi szumami ... wszyscy rozkladali rece i mówili ze to jest kiepska sprawa. Bo operacja z duzym ryzykiem a zagrozenia zycia nie ma. A tu .. sie okazalo ze w zasadzie nie ma problemu tylko trzeba po kolei. I jest nadzieja Basiu . Uff. Ja sie operacji nie boję w koncu urodziłam 2 synów. Gorzej nie będzie.

  Usciski

  OdpowiedzUsuń
 7. No to chwała Bogu !- że tak zakrzyknę (pomimo wszystko )po katolicku :o)

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzymaj się ciepło, bo będzie dobrze. A na tematy lekceważenia pacjentów też sporą wiedzę posiadam!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co lekarz to opinia. To tak jak iść do fryzjera i usłyszeć: kto pani to zrobił ?!? Dziękuję za rady :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najważniejsze to dojście do celu..Ja podobnie od lat szukam lekarza dla siebie..ale wciąż wierzę,że znajdę...sytuacja służby zdrowia jest mocno pokomplikowana w naszym kraju, nie wiem jak w innych..ale najważniejsze,że znalazłaś...a może nie były to zmarnowane 7 lat?? Może przyszły jakieś potrzebne przemyślenia?? Tak było u mnie..to co wydawało mi się złem okazało się drogowskazem.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja niestety miałam operację ucha/ silne zapalenie ucha wewnętrznego/ to było 30 lat temu i do tej pory mam spokój.
  Państwowa służba zdrowia jest makabryczna myślenie dawne komunistyczne.
  To samo jest w sądownictwie ,po to aby mieć więcej spraw sędziowie przeciągają pod byle pretekstem wokandy w nieskończoność.Maja płacone od sprawy.
  ręce opadają!

  OdpowiedzUsuń
 12. Lepiej późno niż wcale:)))

  Cieszę się z Tobą z obrotu sprawy, będziesz zdrowa, trzymam kciuki.
  Pozdrawiam, ela

  OdpowiedzUsuń
 13. Gaju, przynajmniej od niektórych z wyższym stopniem wtajemniczenia to powinno się gwarancji oczekiwać. Ja rozumiem, że pierwszy kitel bogiem nie czyni, ale przebieranki w stopnie awansu idą, a rozumu nie przybywa. Zdrowia!

  OdpowiedzUsuń