,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

niedziela, 28 kwietnia 2013

,,SZTUKA PROSTOTY ,, I GENERALNE SPRZĄTANIE


Wpadła mi w ręce   ostatnio pewna książka .A mianowicie ,, Sztuka Prostoty,, autorstwa Loreau Dominique.Generalnie jest to ukłon w stronę prostego ,ascetycznego życia, ładu i porządku w każdej dziedzinie od estetycznej , technicznej po duchową. Nie jest to moim zdaniem publikacja wybitna, miejscami wręcz  nieco infantylna bywa ,ale widocznie trafiło na TEN , WŁAŚCIWY MOMENT.
Od jakiegoś czasu bowiem notorycznie zdarzały się sytuacje gdy  mówiłam... 
Gdzie to jest na Boga ??,,
Miałam taki przepis ...,
 Ratunku gdzie jest makaron?
Miałam to ostatnio w ręku...
 itp itd etc.
 Znacie??/T
No to ja oczień wnerwiłas / jak mawiał jeden znajomy aktor co mu się zdawało że zna rosyjski,/ i się za porządki zabrałam.
Najsampierw posprzątałam spiżarnię, Wyłożyłam półki papierami w kwiatki ,nabyłam  drogą kupna wiele starych słojów Wecka i umieściłam  w nich  produkty sypkie. Pokaże to  jak dopnę resztę tzn lambrekinki z koronek i dekoracje na wieczka słoików zrobię....
Przy okazji się pokazało ,że jest tam  jeszcze mnóstwo miejsca na surowce rozmaite  i sprzęt mydlarski np.Wystarczyło posprzątać i nie trzeba się już o to potykać- niszcząc co nieco.
A teraz przyszła pora na kuchnię.


Dawno temu kupiłam sobie w graciarni malutki  szklany igielnik. Okazało się, że w kuchni rzecz to bardzo potrzebna. Czy wiecie jak to małe g... porządkuje przestrzeń ?. Od jakiegoś czasu jedyna rzecz , której nie szukam to są szpileczki, igły  i nici
Zrobiłam wiec drugi, większy- bo na  duże szpulki   nie miałam.Jak widać bazą był stary słoik  z korkiem po soli do kąpieli.
Tu widzimy dzieło  w wersji wykończonej.Zużyłam stare , second handowe , plócienne  podkładki stołowe, styropianową kulkę- a właściwie pół , klej i nieco bawełnianej  koronki.
A potem dorobiłam  do kompletu okładkę na segregator z przepisami.
Jutro kupię koszulki i poukładam przepisy tematycznie. Te których nie będę stosować/ czyli wyrąbane w kosmos albo z produktów nieosiągalnych/  komisyjnie wyrzuciłam.
Był duży kosz makulatury....
Ale tak naprawdę -przymierzam się do zrobienia kuchenno jadalniowych firanek . Będą składane z wielu second handowych ,bawełnianych kawałków  i dekorować mają  moje wielkie , tarasowe okno .Igielniki i okładka to  tylko  mały rozbieg.
.
Jakoś tak na styl romantyczny mnie wzięło, ale okno jest duże - wiec może mi przejdzie zanim skończę.....
Uściski.
Gaja

11 komentarzy:

 1. Widzę, że moda na ozdabiane segregatory zapanowała we wielu kręgach.
  Twoje prace są piękne i bardzo romantyczne - gratuluję!!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nabyłam spory obrus...lniany...właściwie tylko pośrodku lniany, reszta to te piękne wzory na siatce... nie wiem do czego mi to na razie...ale piękny jest...second handy czasami kryją takie skarby...poczekam na resztę Twoich porządków, to może mnie zainspirują do czego ten obrus posłuży...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ustaję w podziwie dla Twoich rękoczynów Beatko! Pięknie "nadekorowałaś"...

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę sobie oglądać więcej rezultatów takich "wnerwień" - też by mi się generalne porządki przydały...
  Igielniki i przepiśnik fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś kopalnią pomysłów, niby prostych, ale w swej prostocie genialnych.Z niecierpliwością czekam na każdy wpis. Swoją drogą Twoja doba ma chyba 48 godzin. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojtam. Ojtam... . Pozdrawiam wszystkie komentujace i zycze milego długiego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 7. Super porządki, mi by się też przydało zabrać się za uporządkowanie przydasiów:)
  Pozdrawiam cię serdecznie i dużo słońca na majówkę życzę

  OdpowiedzUsuń
 8. ...czyli, że nie tylko ja buszuję w domu swoim i maminym w poszukiwaniu skarbów i przepoczwarzania ich , takie rożne porządki rozpleniają się, ale jak dają takie wyniki to niech trwają jeszcze trochę, czekam na cd...

  OdpowiedzUsuń
 9. Niech Cię ta romantyczność trzyma jak najdłużej, bo PIĘKNA w Twoim wydaniu!
  Ściskam,
  Alicja

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka - pierwsze uczynię, też mam potrzebę porządku ostatnio :)

  OdpowiedzUsuń