,, UNIKALNA,, BEATA JARMOŁOWSKA

BLOG BEATY JARMOŁOWSKIEJ
MODA,TKANINA, WNETRZA

niedziela, 17 marca 2013

KREATYWNA SOBOTA - CZYLI PIERWSZE OTWOCKIE SPOTKANIE TKACZEK.

W sobotę w Otwocku odbyło się spotkanie tkaczek , rękodzielniczek i sympatyczek- zapowiadane od stycznia . Dziewczyny zjechały się z rozmaitych miejscowości, a  spotkanie prowadziła Alicja Tyburska, która  przybyła do nas z Poznania. Uczestniczek było 15 - wliczając  niżej podpisaną.
Czas płynął wartko przy osnuwaniu krosna ,, Harfa,,..
I tkaniu na nim...
Zgłębiano także tajniki krosna czteronicielnicowego...
Rozmawiano o tkactwie  i nie tylko...

Jedzono ciasta  i inne smakołyki...

Hmmm. Jako danie główne na środku stołu - leżą 2 regany i stare czółenka tkackie...
 
Było wesoło , ciekawie, gwarno, serdecznie i smacznie...
A na koniec spotkania    obdarowałam dziewczyny okolicznościowymi,  skórzanymi i drukowanymi  zawieszkami do toreb wykonanymi w 15 egzemplarzach jedynie.Z wizerunkami kobiet - naturalnie .  Tak  na pamiątkę i okoliczność... jak mówił Krgul do Pawlaka.


Dziękuję serdecznie Alicji Tyburskiej za poświęcony , czas, energię i przekazaną wiedzę. A wam  Dziewczyny  za radosną obecnośc i za to ze Wam się chciało chcieć, mimo mrozu  i śniegu.
Goscić Was- była to dla mnie wielka przyjemnosc i zaszczyt
Niech moc bedzie z wami...
Z nami.
Usciski
Gaja

6 komentarzy:

 1. Fajnie u was było:))szkoda że mi się nie udało dojechać, może następnym razem nic nie pokrzyżuję moich planów
  pozdrawiam serdecznie
  Roksana

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdeczne podziękowania Beatko dla Ciebie, za zorganizowanie tego cudownego spotkania,miłą gościnę,możliwość zajrzenia do Twego kolorowego domostwa,bardzo ciekawego i inspirującego.Za możliwość doświadczenia przyjemności w pracy na krośnie czteronicielnicowym,teraz będzie śnił mi się po nocach.
  Szczególne podziekowania nalężą się Alicji,która tak pięknie i kompetentnie potrafi dzielić się wiedzą.Było fantastycznie.
  Dziękuję wszystkim za towarzystwo.Beatko prezenty super,to bardzo,bardzo miłe-dziękuję.
  Wpadłam tu tylko na chwilę z zaprzyjaźnionego komputera,bo na swoim załapałam wirusa fejsie i jest zablokowany.Ostrzegam !!!wirus,który udaje komunikat policji internetowej i próbuje wymusić pieniądze niby za przestępstwo znów jest aktywny.Nie dajcie się nabrać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam! Właśnie ptaszki (dla ścisłości - jeden miły ptaszek) doniosły mi o tym wydarzeniu. Gratuluję udanego spotkania! Coraz nas więcej :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Beatko w twoim Twórczym Domu każde warsztaty i spotkania to uczta:) dla ducha i ciała. Podziwiam Wszystkie dziewczyny za chęci i cierpliwość do tych niteczek. Może i ja nabiorę kiedyś ochoty na tkanie. Na razie z Ewą malujemy i malujemy:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję udanego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Było cudnie, niech żałują Ci, co nie dotarli :-) Wielkie dzięki raz jeszcze Beatko i Alu. Dięki Wam zgłębiam tajniki bardka, w kolejce tabliczki i już niedługo harfa ;-)

  OdpowiedzUsuń